August1035 dny

Nejste přihlášen, Přihlášení
    ME 2018 Muži - Slovinsko - Česko 26:26 (11:12)...
    Podle * Wednesday, 24. January 2018 @ 23:39:18 CET *
    ME 2018 Muži, Chorvatsko Čeští házenkáři odehráli na mistrovství Evropy další skvělou bitvu z pozice outsidera. V závěrečném utkání čtvrtfinálové skupiny remizovali se Slovinskem 26:26. Přišli sice o naději na postup do semifinále, ale večerní výhra Španělska nad Německem (31:27) jim zajistila páteční souboj o páté místo s domácím Chorvatskem...

V případě vítězství by český tým dosáhl nejlepšího výsledku v historii. Český celek sahal ve Varaždínu po dalším nečekaném skalpu. Proti bronzovým medailistům z loňského světového šampionátu většinu zápasu vedl, v první půli až o šest branek, a za nerozhodného stavu měl výhodu posledního útoku. Stanislav Kašpárek ale trefil tři sekundy před koncem břevno.

Reprezentanti na Euru v Chorvatsku nejprve v základní skupině senzačně porazili Dánsko, poté Maďarsko a ve čtvrtfinálové fázi v úterý udolali Makedonii.

„Vydali jsme se ze všeho, co jsme měli. Nakonec pět, možná deset centimetrů rozhodlo o remíze. Ale pořád je možné, že si zahrajeme ještě jeden zápas,“ citoval svazový web jednoho z dvojice českých trenérů Daniela Kubeše.

„Na závěr možná mrzí, že to nestačilo na vítězství, ale myslím, že tým nechal na hřišti všechno,“ dodal kapitán Ondřej Zdráhala, s devíti brankami nejlepší hráč utkání.

Reprezentace hraje na mistrovství Evropy čtvrtfinálovou fázi poprvé od roku 2010, kdy obsadila osmé místo. Českým maximem je šestá příčka z roku 1996.

V české brance v úvodu nastoupil hrdina úterního vítězného obratu s Makedonií Mrkva a reprezentanti začali tak, jak minulé utkání skončili. V osmé minutě díky Bečvářově trefě vedl národní tým 6:3 a tentýž hráč upravil po deseti minutách už na 8:4. Mezi tyčemi předváděl neuvěřitelné věci Mrkva, který likvidoval jednu vyloženou šanci za druhou a za úvodní dějství nasbíral nevídaných 13 zákroků. V 21. minutě po Kašpárkově ráně vedli Češi už o pět gólů 12:7. V té chvíli už ale nebyl na palubovce Stehlík, jenž dostal červenou kartu.

Portugalští rozhodčí Fonseca se Santosem byli k českému týmu stejně jako sudí v předchozích zápasech přísnější a za první půli jej čtyřikrát poslali do oslabení, zatímco Slovince ani jednou. Navíc na startu poslední minuty dostal rovnou červenou kartu i Petrovský.

Češi se od 21. minuty začali trápit v útoku, do poločasu už neskórovali a Slovinci šňůrou čtyř branek stáhli na rozdíl jediné trefy. Hned po pauze pak bronzoví medailisté z loňského světového šampionátu vyrovnali na 12:12 a v 36. minutě je poslal poprvé do vedení Zarabec.

Reprezentanti se ale nenechali zdeptat a Číp se Zdráhalou sérií pěti gólů otočili stav ve 44. minutě na 20:16. Jenže český tým se znovu začal trápit v ofenzivě a Slovinci čtyřmi brankami srovnali. Skóre se pak chvíli přelévalo a v 55. minutě soupeř po Zarabecově trefě vedl 25:23. Dvě minuty před koncem ale Hrstka dotáhl na 26:26. V dramatickém závěru se mezi tyče postavil Galia, vytáhl výborný zákrok a Češi měli 22 sekund na poslední útok. Dobře zakombinovali, ale Kašpárkovu střelu zastavilo břevno.

Čtvrtfinálová skupina II ve Varaždínu
    Slovinsko - Česko 26:26 (11:12)
    Sestava a branky Česka: Galia, Mrkva - Horák 1, Kašpárek 4, Hrstka 1, Zdráhala 9/2, Číp 5, Šlachta, Bečvář 2, Stehlík, Petrovský, Mubenzem 3, Zeman 1, Landa, Kotrč, Sviták.
    Nejvíce branek Slovinska: Kavtičnik 6/1, Zarabec 5. Rozhodčí: Fonseca, Santos (oba Portug.). Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/2. Vyloučení: 2:6. ČK: 19. Stehlík, 30. Petrovský (oba ČR).

Dánsko - Makedonie 31:20 (12:12)
    Španělsko - Německo 31:27 (14:13)